A Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara szervezésében március 2-3-án zajlott a Dr. Szentágothai János Biológiaverseny országos döntője, melyen iskolánk diákja, Veszelszki Ambrus (12.B.) is részt vett.

A főként orvosi pályára készülő 11.-12. évfolyamosoknak meghirdetett versenyre százan jelentkeztek, harmincan jutottak be a döntő pénteki fordulójába, végül a legeredményesebb 12 diák mérhette össze elméleti és gyakorlati tudását szombaton, az orvosi egyetemen. Ambrus végig a mezőny élvonalában versenyzett, végül a dobogós 3. helyezést szerezte meg!

Felkészülését Tiszáné dr. Kósa Eszter tanárnő segítette.

b_520_0_16777215_00_images_biologia_verseny.jpg

Február 17-én, szombaton rendezték meg a Curie Környezetvédelmi Emlékverseny területi elődöntőjét, melyen iskolánk két csapata is rész vett.

Az elődöntőnek idén a Batthyány Ilona Általános Iskola adott otthont. A verseny feladatai három témakörhöz tartoztak, melyek a felszíni vizek (1), felszín alatti vizek (2) és a Duna-Dráva Nemzeti Park (3) voltak.

6.-os csapatunk (Méri Dóra, Méri Zsófia és Papp Viktória) az 5-6. osztályosok versenyében második, 10.-es diákjaink (Egressy Dániel és Hamar Boldizsár) pedig a 9-10. osztályosok csoportjában első helyen végeztek, így mindkét csapat esélyes arra, hogy pontjaik alapján bekerüljenek a verseny országos döntőjébe.

Az eddig sikerekhez mindkét csapat tagjainak szívből gratulálunk.

Veszelszki Ambrus (12.B.) az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny 2. fordulójába jutott, biológiából. Az emelt szintű érettségi követelményrendszer szintjét jócskán meghaladó, 300 perces megmérettetésre február 12-én kerül sor, az Oktatási Hivatal szervezésében.

Tanára: Tiszáné Dr. Kósa Eszter

A Dr. Szentágothai János Biológia Verseny országos döntőjébe jutott Veszelszki Ambrus (12.B .), aki a verseny első fordulójában 21 iskola 100 tanulója közül 2. helyen végzett, 92%-os teljesítménnyel.
Felkészítő tanára: Tiszáné Dr. Kósa Eszter

Az OKTV idei első fordulójából a következő tanulók dolgozatait küldhettük tovább:

Név tantárgy osztály felkészítő tanár
Molnár Boglárka biológia 12. b Tiszáné dr. Kósa Eszter
Németh Barnabás biológia 12. a Tiszáné dr. Kósa Eszter
Veszelszki Ambrus biológia 12. b Tiszáné dr. Kósa Eszter
Veszelszki Ambrus kémia 12. b dr. Bozi János
Jász Mihály történelem 12. b Némethy Kálmán
Erdélyi Sarolta angol 11. a Eged Szilvia

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak!